Meer Bewegen voor Ouderen: gezellig bewegen goed voor lijf en leden
Abbenes.net was uitgenodigd om eens een kijkje te komen nemen bij een les 'Meer Bewegen voor Ouderen', kortweg MBVO genoemd. Dus zo gezegd zo gedaan: op woensdagmiddag met de camera naar het Praatpunt getogen.
De vrolijke muziek kon je in de gang al horen en binnen in de zaal bleek het daadwerkelijk ook zo gezellig te zijn. De dames stonden in een kring en op muziek werden allerlei oefeningen gedaan, met de armen of met de benen. De oefeningen zijn niet moeilijk maar wel zo dat alle spieren in beweging zijn en lekker soepel blijven!
De lessen worden gegeven door Betty van Maris, gediplomeerd docente. Zij gaat voor mobiliteit, spierkracht en plezier! De lessen bestaan over het algemeen uit een warming-up op muziek, gevolgd door oefeningen waarbij verschillende spelattributen, zoals bijv. ballen, gebruikt kunnen worden. Het oefenen van evenwicht en coördinatie komt ook aan de orde. Deze middag werden er hoepels gebruikt. Ook werd een competitie element ingevoerd, wat voor extra lol zorgde. Er wordt zowel staand als op een stoel geoefend. En... het gezamenlijk bewegen in een groep geeft extra plezier!
De les wordt gegeven op woensdagmiddag van 14.00 – 15.00 uur.
Bent u benieuwd, en wilt u ook fit en soepel blijven? Kom een keertje vrijblijvend kijken! Trek makkelijk zittende kleding aan en geschikt schoeisel.
Het nieuwe seizoen start op de eerste woensdagmiddag in september. In het najaar zijn er 15 lessen tot de kerstvakantie en in het voorjaar zijn er 20 lessen tot de zomervakantie.
Wilt u ook aan de lessen gaan deelnemen? Deze activiteit valt onder Stichting Maatvast. U kunt bij hen informeren naar de kosten en zich ook opgeven.
Het cursusbureau van Maatvast is te bereiken:
-via e-mail cursusbureau@maatvast.nl of
-telefoonnummer 023-82 00 669 bereikbaar tussen 9:00 - 12:00 uur.